A DSI Debrecen labdarúgócsapatai közül csak négy lépett pályára a mögöttünk hagyott hétvégén és három hagyta el győztesen a játékteret.

U15

Két nyeretlen csapat feszült egymásnak az Oláh Gábor utcai Sportkomplexumban, ugyanis a 8. fordulóban Győrösi Péter legénysége a Mezőkövesdet fogadta. Jó esély kínálkozott arra, hogy fiataljaink végre győzelmet ünnepelhessenek a találkozó végén.

Lendületesen kezdtünk, próbáltuk érvényre juttatni akaratunkat, nyomás alá helyezni ellenfelünket. Szemre tetszetősen futballoztunk, több tudatos támadást vezettünk, a végjátékoknál viszont rendre rossz döntéseket hoztunk. A 24. percben egy veszélytelennek tűnő attakot góllal zárt le a Mezőkövesd, majd jött egy újabb hiba és négy minutum elteltével már kettővel vezettek. Próbáltunk visszajönni a meccsbe, de szünetig nem tudtunk faragni a hátrányból.

A térfélcserét követően magasabb fokozatba kapcsoltunk, beszorítottuk a matyóföldieket védőharmadukba. Az 52. percig bírták a nyomást, ekkor Pénzes Zoltán juttatta a labdát a vonalon túlra. A gól új lendületet adott a csapatnak, a jó játék pedig ismét eredményességgel párosult, a 65. minutumban Magyari Bence zörgette meg a hálót. Már a győzelemért támadhattunk, tettük ezt sikerrel, ugyanis a 76. percben Pongrác Denisz mattolta a vendégek védelmét, amely találat három pontot ért és végre első sikerünket ünnepelhettük.

MLSZ Regionális U15 Kiemelt Kelet 8. forduló

DSI Debrecen – Mezőkövesd: 3-2 (0-2)

DSI Debrecen: Cseke – Szabó, Szilágyi, Gulyás, Magyari, Kovács (Mizsik 52’), Varga, Pongrácz, Pénzes, Sipos (Kulcsár 41’), Petrás

Edző: Győrösi Péter

Gólszerzők: Pénzes 52’, Magyari 65’, Pongrácz 76’

Győrösi Péter: Jól kezdtünk, szép támadásokat vezettünk, de megint jött a szokásos hiba, egy ártatlan szituációból gólt kaptunk. Próbáltunk továbbra is kezdeményezni, ám elkövettünk egy újabb hibát, amelyért büntetett ellenfelünk. Szerencsére a srácok elhitték, tudunk fordítani, a cserék is új lendületet adtak a csapatnak. Háromszor vettük be a Mezőkövesd kapuját és végre megtört a jég, megszereztük első győzelmünket. Bízom abban, ez a siker kellő lendületet és önbizalmat ad a játékosoknak, és elhiszik, van keresnivalójuk ebben a bajnokságba. Gratulálok a csapatnak!

U14

Szabó Imre alakulata a Fehérgyarmati vereség után hazai pályán, a Berettyóújfalu ellen szeretett volna visszatérni a győztes útra és tartani a lépést az élmezőnnyel.

Nem úgy indult a mérkőzés, hogy ezen terv sikerül, ugyanis a 10. percben hátrányba kerültünk. Kissé enerváltan futballoztunk, sok volt a hiba és a pontatlanság a játékunkban, veszélytelenek voltunk a kapura. A 32. minutumban ismét megzördült a hálónk, de arról, hogy ne kétgólos hátránnyal menjünk pihenőre, Tóth Nimród gondoskodott, aki a 39. percben szépített.

Szünet után hamar eldőlni látszott a párharc, a 45. minutumban kapusunknak ismét maga mögé kellett nyúlnia, majd egy perc múlva megint a hálóból szedte össze a labdát. Továbbra is akadozott gépezetünk, álmosan futballoztunk, játékunkból hiányzott az erő. A 62. percben négyre hízott a különbség, a Berettyó-partiak ötödik találatukat jegyezhették. Ekkor kezdtünk éledezni, kezdtünk el focizni és bár Tóth Nimród még duplázott, már késői volt a hajrá, pont nélkül zártuk a párharcot.

MLSZ Regionális U14 Alap Keleti csoport 8. forduló

DSI Debrecen – BUSE: 3-5 (1-2)

DSI Debrecen: Bóné (Vékony 41’) – Kovács, Tóth Ni., Dubóczki, Tóth Ná., Benedek (Kiss Cs. 49’), Aukszi (Péntek 29’), Szűcs, Tacsi (Illés 33’), Nagy R., Müller

Edző: Szabó Imre

Gólszerző: Tóth Ni. 39’, 73’, 74’

Szabó Imre: Sajnos rossz passzban vagyunk. Talán a Balmazújváros elleni bravúrgyőzelem óta elhisszük, a „bab is hús”, mert három-négy játékoson kívül a többiek azt gondolják, meló nélkül is jönni fognak az eredmények. Amíg ilyen kevés futómunkát teszünk bele, kerüljük, félünk az ütközésektől és rendre elveszítjük a párharcokat, addig nem nyerünk meccset, bárki is legyen az ellenfél. Pozitívum, hogy négygólos hátrányból visszatudtunk jönni a meccsbe, az egyenlítéstől sem álltunk messze a helyzeteink alapján. De az kevés, hogy csak az utolsó 20 percben focizunk, ennél jóval több kell. A mérkőzés után egy jó félórát beszélgettünk a srácokkal, remélem, következő héten ennek lesz eredménye.

U13

Nem tudnak hibázni Makra Béla ifjoncai, hat mérkőzésen nem találtak legyőzőre, nem véletlen, hogy vezetik a virtuális tabellát. A 7. fordulóban a Mátészalkát fogadták és minden esély megvolt arra, hogy folytatódjon a kiváló sorozat.

Már az első percek mutatták, nem fog megszakadni a győzelmi széria, még negyedóra sem telt el a mérkőzésből, már hárommal vezettünk. A vendégek próbálták minél jobban szűkíteni a területet, behúzódtak védőharmadukba, de ez sem segített rajtuk, a negyed végén 4-0 állt a kijelzőn. A második etapban is az történt a pályán, amit mi akartunk, sorjáztak helyzeteink, melyekből kettőt értékesítettünk.

Nagyszünet után ott folytattuk, ahol abbahagytuk, nyomás alatt tartottuk a szabolcsiakat, csak idő kérdése volt, mikor nő a különbség. A játékrész végéig még kétszer vettük be a kaput, innentől csak az volt a kérdés, a végére mennyi lesz közte. Az utolsó negyedben meg is kaptuk a választ, öttel toldottuk meg találataink számát, így 13-0-ra nyertük meg a mérkőzést.

MLSZ Regionális U13 Északkelet 7. forduló

DSI Debrecen – Mátészalka: 13-0 (4-0, 2-0, 2-0, 5-0)

DSI Debrecen: Vékony – Lakatos, Molnár, Péntek, Orbán, Benedek, Mclean, Kecskés, Ó. Nagy

Cserék: Sándor, Nyűvedi, Erdei, Linzenbold, Hőgye, Dinda, Hermann, Nagy D., Háj

Edző: Makra Béla

Gólszerzők: Péntek 4’, 63’, Lakatos 6’, 68’, Ó. Nagy 14’, 51’, Kecskés 19’, 27’, 38’, 79’, Benedek 54’, Hermann 64’, Sándor 75’

Makra Béla: Nagyon jó felfogásban léptünk pályára, kombinatív játékkal rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, szebbnél-szebb gólokat szereztünk, szép támadások végén, átlövésekből és rögzített játékhelyzetekből vettük be a kaput. A játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok a gyerekeknek!

U12

Takács András gyerekei is jó sorozatot tudhatnak maguk mögött, zsinórban négy mérkőzés végén hagyták el győztesen a gyepszőnyeget. Vasárnap azzal a céllal léptek pályára srácaink, hogy a Mátészalka ellen az ötödiket ünnepelhetik.

Az első negyedben mi voltunk fölényben, védekezésre kényszerítettük ellenfelünket, de nem találtunk fogást rajtuk, sehogy sem tudtuk feltörni a jól záró védelmet. A második játékrészben már megtaláltuk az ellenszert, ám helyzetkihasználással hadilábon álltunk. A 40. percben végre megtört a jég, Balogh Barnabás vezetéshez juttatta csapatunkat.

A harmadik etapban szinte a semmiből egyenlítettek a szabolcsiak, de góljukra Bacskai Csaba kettővel válaszolt, így az utolsó negyed előtt 3-1 volt az eredményjelzőn. A záró szakaszban is mi domináltunk, állandó veszélyben volt a vendégek kapuja. A 60. percben Lacza János is megzörgette a hálót, de a piros-kékek is a miénket, ám győzelmünk egy pillanatig nem forgott veszélyben, be is gyűjtöttük a virtuális pontokat.

MLSZ Regionális U12 Északkelet 7. forduló

DSI Debrecen – Mátészalka: 4-2 (0-0, 1-0, 2-1, 1-1)

DSI Debrecen: Petrozsényi – Kósa, Rózsa, Bagaméri, Pásku, Nagy D., Zsuró, Lacza, Balogh

Cserék: Rácz, Varga, Bacskai, Németh, Váradi, Fodor

Edző: Takács András

Gólszerzők: Balogh 40’, Bacskai 53’, 59’, Lacza 60’

Takács András: Az első negyedben nem igazán találtuk a fogást a jól védekező ellenfélen. A második játékrészben már sorra dolgoztuk ki helyzeteinket, de csak egyet sikerült gólra váltanunk. Fordulás után nem nagyon változott meg a játék képe, nagy részben mi birtokoltuk a labdát. A mérkőzés végéhez közeledve már pontosabbak voltunk elől és sikerült eldöntenünk a mérkőzését. Gratulálok a srácoknak!