Október 18-án a spanyolországi Torremolinos adott otthont a triatlon világbajnokságnak, amely viadalon debreceni versenyzőért is szoríthattunk.

Festői környezetben, Andalúzia egyik legszebb településén került sor az egynapos viadalra, amely megmérettetésen a DSI Debrecen kiválósága, Pusztai Dóra is rajthoz állt. A 68 fős női junior mezőnynek 750 métert kellett úsznia a Földközi-tengerben. Dóri jól kapta el a rajtot, az élmezőnnyel együtt jött ki a vízből. Az erős szél alaposan próbára tette a versenyzőket a második számban, 20.4 kilométert kellett tekerniük. Kiválóságunk bár kissé leszakadt az élbolytól, de továbbra is jól tartotta magát. Zárásként 5000 méter futás várt a mezőnyre, mely táv végén versenyzőnk a 32. helyen ért célba.

-Jól kaptam el a rajtot, viszont az első bójánál nagy volt a verekedés, ez pedig kitartott az úszás végéig. Hosszú volt a kifutás a depóig, nagyon elfáradtam, pár másodpercet veszítettem, így lemaradtam az élbolytól. A hatalmas szélben kellett kerékpározni egy nagyon technikás pályán. A futás első fele jól ment, a második sajnos kevésbé, végül a 32. helyet szereztem meg – összegzett Pusztai Dóra.